Programy do fakturowania

Prowadzenie własnej dokumentacji finansowej nie będzie możliwe bez posiadania odpowiedniego programu służącego do fakturowania. Jest to rozwiązanie niezbędne dla prowadzenia zarówno małego jak i dużego biznesu. W każdej działalności usługowej wystawianie faktur ma miejsce, dlatego koniecznie trzeba pomyśleć o programie komputerowym, który będzie pozwalał na sporządzenie tego dokumentu. Wielu przedsiębiorców rozpoczynających dopiero swoją działalność gospodarczą zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem okaże się opłacenie licencji na najlepszy program do księgowości, czy lepszym wariantem okaże się jednak darmowy program do wystawiania faktur.

Doświadczeni przedsiębiorcy oraz grono specjalistów uważa, że dla mniejszych firm lepszym wyborem okaże się darmowy program. Przemawia za nim kilka argumentów. Oczywiście kwestia oszczędności rzuca się w oczy w pierwszej kolejności. Program z licencją to wydatek nawet kilkuset złotych w skali rocznej. Jeżeli nie będziemy w stanie wykorzystać jego możliwości w pełni, szybko odczujemy, że taki zakup nie był konieczny. Programy darmowe nie wymagają uiszczania co miesięcznego lub rocznego abonamentu. Posiadają one podstawowe funkcje, które niezbędne są do sporządzenia prostych faktur. W wielu przypadkach takie możliwości wystarczają przedstawicielom małych lub średnich firm. Nie potrzebują oni żadnych rozbudowanych funkcji, liczy się tylko możliwość przygotowania faktury oraz wysłanie jej drogą elektroniczną do klienta.

Darmowe programy służące do fakturowania są każdego roku aktualizowane. Systematycznie dodawane są praktyczne funkcje, dzięki czemu ich użytkownicy mogą jeszcze szybciej wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Obsługa dobrego programu do wystawiania faktur charakteryzuje się intuicyjną. Oznacza to, że po wejściu i zalogowaniu się do aplikacji, od razu pojawia się przed nami wzór faktury gotowej do wypełnienia. Wszystkie najważniejsze funkcje znajdują się na pasku narzędzi, nie trzeba przeszukiwać jego zakamarków w celu znalezienia kluczowych funkcji.

Kolejnym atutem cechującym programy z górnej półki jest możliwość pobierania danych przedsiębiorstw pochodzących z Głównego Urzędu Statystycznego. Taka funkcja znacznie przyśpiesza wykonywanie obowiązków pracowniczych. Dane pobierane są w oka mgnieniu, nie trzeba ich wpisywać ręcznie, co wydatnie wpływa też na zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu przy ich przepisywaniu.

Pomocna funkcja, która przydatna jest przy fakturowaniu usług stałych pozwala na ustawienie automatycznego generowania faktur i wysyłania ich w wybranym terminie. Takie faktury doskonale sprawdzają się przy okazji prowadzenia działalności polegającej na najmie pomieszczeń. Branża spożywcza również może skorzystać na takim rozwiązaniu.

Niektóre programy dają możliwość skorzystania z dodatkowych udogodnień. Fakturę można wzbogacić nawet w kilka elementów marketingowych. Do programów można dodać na przykład swoje logo. Wstawienie go do faktury zajmuje kilka sekund. Dzięki temu faktura staje się charakterystyczna, nie umyka uwadze płacącego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here