Wskazówki dotyczące umieszczania i pozycjonowania głośników Bluetooth

Głośniki Bluetooth to dość magiczne urządzenia, które wydobywają wspaniały dźwięk z niewielkich obudów. Jednak w zależności od tego, gdzie są ustawione, mogą brzmieć zupełnie inaczej. Jeśli zauważyłeś, że Twój głośnik Bluetooth brzmi blaszanie, atonalnie lub brakuje mu basów, to istnieje kilka subtelnych zmian, które możesz wprowadzić, aby poprawić sytuację. Oto nasze wskazówki, aby uzyskać jak najwięcej z głośników Bluetooth!

Pozycjonowanie

Prawidłowe ustawienie głośników może sprawić, że będą one brzmiały znacznie lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz, aby głośniki były skierowane bezpośrednio w Twoją stronę i umieszczone na twardej powierzchni o wysokości około 24 do 48 cali. Kolejną dobrą wskazówką jest trzymanie tylnej części głośników w odległości kilku cali od ściany lub innej twardej powierzchni, co poprawi brzmienie basów. Jeśli jednak podejdziesz zbyt blisko, średnie tony mogą zacząć brzmieć mętnie.

Niektórzy czytelnicy zauważyli, że umieszczenie głośnika w zakątku lub rogu również może poprawić jakość dźwięku i brzmienie basów, ponieważ dźwięk odbija się od twardych powierzchni znajdujących się za nim i jest kierowany w naszą stronę. Nie posuwaj się jednak za daleko, zachowaj trochę przestrzeni wokół głośnika i nie zamykaj go całkowicie. Pomieszczenia wyłożone kafelkami, takie jak łazienka, szczególnie dobrze odbijają dźwięk, ale oczywiście mało prawdopodobne jest, abyś urządzał imprezę w łazience, nawet jeśli ma ona lepszą akustykę! Postaw tylko na najlepszy sprzęt https://techpolska.pl/ktory-glosnik-wybrac-glosniki-bezprzewodowe-ranking-2022/. Przeczytaj uważnie i dobierz odpowiedni głośnik dla siebie.

Kształt

Kształt głośnika również ma wpływ na jego brzmienie. Głośniki w kształcie pudełka, takie jak BoomBrick, najlepiej sprawdzą się ustawione przodem do odbiorcy, natomiast głośniki cylindryczne, takie jak Veho 360, można umieścić w centrum pomieszczenia, aby wypełnić je dźwiękiem. Cylindry mogą być ustawione na boku, ale generalnie lepszy dźwięk uzyskasz, gdy cylinder będzie ustawiony pionowo, zgodnie z przeznaczeniem. Można również znaleźć głośniki w żarówkach, które świetnie nadają się do odtwarzania lekkiego tła muzycznego. Jeśli używasz dwóch głośników razem (np. stereo), to zrobienie trójkąta równobocznego z ich pozycją może być świetnym pomysłem.

Eksperymenty

Chociaż możemy podać ogólne wytyczne, środowisko i preferencje słuchowe każdej osoby będą inne. Najlepiej jest odtworzyć 30 sekund utworu, który dobrze znamy, a następnie dokonać niewielkiej korekty w ustawieniu (np. odsunąć od ściany). Posłuchaj ponownie i ponownie dokonaj korekty. Gdy dźwięk zacznie się pogarszać, wróć do ostatniego dobrego miejsca, które miałeś, a powinieneś znaleźć idealne umiejscowienie. Możesz również dostosować kąt, pod jakim głośniki są zwrócone do Ciebie, powierzchnię, na której spoczywają i inne czynniki. Poświęć kilka minut na eksperymenty, a powinieneś być w stanie poprawić jakość dźwięku swojego głośnika i korzystać z tej wiedzy za każdym razem, gdy będziesz go używał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here