Kreator stron internetowych

Kreatory witryn pozwalają na stworzenie witryny w ciągu kilkunastu minut i jej szybkie wprowadzenie do sieci. Oprócz łatwości plusami są szeroki wybór szablonów czy atrakcyjna cena. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą samodzielnie wykonać taką witrynę, a nie są specjalistami z dziedziny kodowania czy najnowocześniejszych technologii. Dzianie kreatorów jest bardzo proste i może przynosić wiele korzyści — szczególnie w biznesie. Czym zatem są kreatory stron internetowych? Na jakiej zasadzie działają? Kiedy warto z nich skorzystać? Odpowiedzi wraz z korzyściami tego rozważania prezentujemy w dalszej części tekstu.

Czym są kreator stron internetowych?

Kreatory stron internetowych to specjalne serwisy, na których możemy stworzyć swoją własną stronę internetową. Cały proces odbywa się na stronie serwisu, dzięki czemu nie musimy ściągać żadnego dodatkowego programowania. Tworzenie stron www poprzez kreatory uchodzi za jeden z najprostszych i najszybszych sposobów tworzenia stron. Na rynku działa wiele marek zarówno polsko, jak i angielskojęzycznych. Kreatory w podstawowej wersji są darmowe i oferują podstawową funkcjonalność. Możemy w nich stworzyć stronę bez ponoszenia kosztów. Do dyspozycji otrzymamy wtedy małą liczbę szablonów oraz będziemy musieli zaakceptować baner reklamowy na gotowej już witrynie, iż strona została stworzona właśnie przez ten program. Niektóre kreatory umieszczają również swoją nazwę w adresie witryny. Gdy zdecydujemy się wykupić pakiet lub abonament płatny, otrzymamy dostęp do wielu wysokiej jakości szablonów, do dodatkowych opcji takich jak np. sklep internetowy czy własnej skrzynki e-mailowa oraz dedykowanego adresu strony np. mojastrona. pl

Jak tworzy się w nich strony internetowe?

Tworzenie witryn w kreatorach online jest bardzo proste. Każdy kreator udostępnia nieco inny proces tworzenia, choć wszystkie opierają się na tej samej zasadzie. Do wyboru na początku mamy dwie opcje — pusty szablon lub gotowe szablony, które możemy edytować. Po wybraniu konkretnej opcji otrzymujemy stronę internetową w wersji edytowalnej. Możemy dodawać pewne elementy takie jak galerie zdjęć czy pola tekstowe oraz je dowolnie rozmieszczać na całej stronie internetowej. Możemy również dodawać menu, podstrony czy inne elementy takie jak galerie video, czy dodatki. Do wyboru otrzymamy również kolorystykę strony czy opcje ustawień pozycjonowania, w których wystarczy jedynie wpisać, pod jakimi hasłami chcemy być widoczni w wyszukiwarce Google. Sam proces tworzenia witryny jest bardzo prosty. Poradzi sobie z tym zadaniem każda osoba. Jest on podobny do tworzenia dokumentu w edytorze tekstowym.

W zależności czy korzystamy z darmowych, czy płatnych szablonów, otrzymamy wiele rozmaitych opcji. Będą one dostosowane do potrzeb biznesowych, hobbystycznych czy sprzedażowych. W ten sam sposób możemy dodać moduł sklepu na naszej stronie lub tworzyć typowy sklep internetowy. Gdy skończymy już tworzenie naszej strony internetowej, wystarczy ją zapisać i opublikować. Strona pojawia się w internecie w ciągu kilku minut i jest dostępna dla osób odwiedzających. Edytowanie witryny odbywa się w analogiczny sposób. Gdy chcemy zaktualizować lub dodać dane wystarczy zalogować się w danym kreatorze i wprowadzić wszystkie informacje. Aktualizacja jest widoczna od razu, a my nie musimy wykonywać żadnych skomplikowanych konfiguracji.

Korzyści

Korzyści płynące z tworzenia stron internetowych w kreatorach witryn jest kilka. Pierwszą jest prostota stworzenia takiej strony internetowej. W obecnym świecie strony www są centrum wydarzeń. Osoby, które nie znają się na kodowaniu samodzielnie, mogą bez korzystania z usług agencji marketingowych stworzyć taką witrynę w ciągu kilkudziesięciu minut. Proces jest bardzo prosty i poradzi sobie z nim nawet osoba nieznająca się na nowoczesnych technologiach. Plusem jest też szybkość uruchomienia takiej strony www. W ciągu kwadransa możemy opublikować witrynę, która będzie dostępna na całym świecie. Kreatory online posiadają również bardzo duży wybór gotowych szablonów — szczególnie w wersji płatnej. Dzięki temu możemy dostosować swoją stronę do swoich preferencji zarówno od strony graficznej, jak i funkcjonalnej.

Kreatory takie są również dostępne w dużej liczbie dzięki czemu mamy spory wybór i możemy bardzo prosto wybrać jeden konkretny kreator. Poprzez takie rozwiązanie możemy również za pewną opłatą wykupić dedykowaną domenę np. pl lub com bez zakładania kont i trudnego rejestrowania adresów w firmach hostingowych. Plusem, który przypadnie do gustu, szczególnie blogerom jest możliwość wejścia i edytowania witryny z dowolnego miejsca na świecie. Aby stworzyć lub edytować tak wykonaną stronę wystarczy zalogować się w serwisie. Nie musimy ściągać oprogramowania czy instalować żadnych programów na swoim komputerze. Gdy będziemy chcieli dodać kolejny wpis, wystarczy się zalogować z dowolnego urządzenia na konto w kreatorze i dodać informacje. Ważną cechą jest również niezależność, gdyż taką stronę możemy stworzyć samodzielnie, bez proszenia kogokolwiek o pomoc.

Czy i kiedy warto z nich skorzystać?

Kreatory stron internetowych w porównaniu do usług agencji marketingowych, zamawiania strony i samodzielnego budowania mają bardzo wiele korzyści i są niejako złotym środkiem tych wszystkich metod. Niezależnie od przeznaczenia warto korzystać z takich kreatorów. Gdy chcemy uruchomić serwis za darmo, aby prowadzić bloga lub podzielić się swoimi opiniami z innymi użytkownikami kreatory są idealnym do tego narzędziem. Również w celach biznesowych po wykupieniu atrakcyjnego cenowo pakietu otrzymamy wiele możliwości stworzenia profesjonalnego serwisu czy sklepu internetowego. Dobrym posunięciem przed stworzeniem swojej strony internetowej może być darmowa rejestracja próbna i stworzenie takiej witryny bez ponoszenia kosztów. Będziemy mogli wtedy sprawdzić, jak działa proces tworzenia, czy jest funkcjonalny oraz jakie opcje oferuje dany kreator. Porównanie kilku kreatorów z pewnością dostarczy nam wielu potrzebnych danych i pozwoli podjąć ostateczną decyzję.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułProgramy do fakturowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here