wakcje 2021
https://pixabay.com/pl

Niektórzy Polacy do dzisiaj czekają z niewykorzystanym bonem 500+ na wakacje, stąd też w wielu przypadkach nie mogą doczekać się realizacji swoich planów wakacyjnych, licząc, że do lata zniesione zostaną wszystkie, a przynajmniej większość obostrzeń i zakazów związanych z urlopem i wyjazdami. Znaczna większość osób chciałaby udać się nad morze, ale raczej stawiając na odludzia niż ogromne kurorty wypoczynkowe. Jakie miejsce jest idealne na wyjazd na wakacje 2021?

Zdecydowana większość osób postawiłaby na domek w niezbyt dużej miejscowości, który będzie z dala od tłumów, gdzie będziemy mogli spokojnie odpocząć na łonie natury, z dala od tłumów. W 2021 roku dla Polaków z dziećmi może okazać się również możliwość realizacji bonu turystycznego, a także polityka związana z możliwością anulacji rezerwacji, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, w przypadku nagłej konieczności ich odwołania.

W niedługim czasie od opublikowania pierwszej rządowej decyzji dotyczącej przedłużenia restrykcji znaczna większość z nas musiała pożegnać się z wizją śnieżnego urlopu. Jednak w tym czasie nastąpiło zdecydowane ożywienie w kwestii związanej z planami wakacyjnymi – prawie połowa osób, postanowiła zabukować wyjazd w trybie first minute. Wzrosło również zainteresowanie rezerwacjami o prawie 30% w porównaniu do stycznia ubiegłego roku.

Wakacje w Polsce
https://pixabay.com/pl

Rok 2020 na całym świecie upływał pod hasłem Covid- 19. Już wtedy fani podróży, zaczęli wymyślać nowe trendy, dzięki którym mogli kontynuować swoją pasję. W związku z tym, że koronawirus towarzyszy nam również w 2021 roku, aktualne nadal pozostaje pytanie – które z tych tendencji mogą pozostać wśród populacji na dłużej?

Jak planujemy podróże w 2021?

Brak możliwości wyjazdu w czasie ferii zimowych, jak i również późniejsze utrzymanie obostrzeń spowodowały, że Polacy coraz bardziej zaczęli tęsknić za całkowitym zakończeniem lockdownu.

Gdzie na wakacje 2021?

Już w ubiegłym roku nie można było mieć żadnych wątpliwości co do tego, że koronawirus spowoduje duże ograniczenia związane z wyjazdami za granicę. To z kolei tworzyło i nadal tworzy nowym perspektywom dla turystyki krajowej. Na znaczeniu mogły zyskać również nieco mniejsze rodzime kurorty. Niemal od początku roku bardzo duże miasta, takie jak Warszawa, czy też Kraków odnotowują ogromny spadek zainteresowania noclegami. Trend związany z tak dużym wzrostem popularności obiektów, które znajdują się poza ogromnymi metropoliami, z pewnością nie skończy się wraz z ustaniem epidemii.

Gdzie na wakacje
https://pixabay.com/pl

Przeprowadzone badania wykazały, że w styczniu aż 69% rezerwacji, dotyczyło głównie małych miasteczek i wsi m.in. Borne-Sulinowo, Gurowych, Szalejów Dolny. Najwięcej rezerwacji dokonano w Karpaczu, był to aż o 75% wzrost zainteresowania w porównaniu do poprzedniego sezonu. Wielu Polaków zaczęło wybierać również nieco mniej uczęszczane regiony Polski, takie jak okolice Jeziora Rożnowskiego, oraz Solińskiego, a także Góry Sowie.

Wakacje 2021 – moda na odludzie

Polacy z coraz większym zapałem podchodzą do formy odpoczynku, która charakteryzuje się pewną odmiennością w stosunku do popularnych,  jak do tej pory wakacji, częściej wybierają rozwiązanie, które ma na celu odpoczynek, poza czterema ścianami, nie zapominając jednak przy tym o zdrowym rozsądku. Trend związany z bezpiecznymi wyjazdami jest również jednym z następstw trwającej obecnie epidemii. Bowiem już w 2020 roku, po początkowym zniesieniu lockdownu, można było zaobserwować bardzo duży wzrost zainteresowania noclegami w domkach letniskowych położonych na uboczu. Na początku tego roku utrzymuje się ono, aż na 6-krotnie wyższym poziomie, niż było to odnotowane w tym samym okresie w roku ubiegłym.

Z ogromną prędkością rośnie również popularność wynajmu domów na wyłączność. Stosunkowo częściej rezerwowane są te obiekty, które w cenie gwarantują dostęp do jeziora lub prywatnego basenu, bez konieczności korzystania z atrakcji znajdujących się poza miejscem zamieszkania.

Jeżeli jesteś jednym z beneficjentów 500+, być może zainteresujesz się również innymi świadczeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here