samochód
https://pixabay.com/pl

Początek roku jest jednym z najlepszych momentów na zakup nowego samochodu, bezpośrednio z salonu. Najczęściej dealerzy w tej części roku, organizują duże wyprzedaże roczników, przez co potencjalni klienci kuszeni są dodatkowymi usługami w cenie, oraz niemałymi rabatami, które znacznie ułatwiają i pomagają pod względem finansowym w dalszym użytkowaniu pojazdu. Skoro to wszystko wygląda tak pięknie, to czy takie wyprzedaże naprawdę są dla klientów aż tak korzystne?

Okazuje się, że pomimo tego, że na rynku można natknąć się na naprawdę interesujące oferty, to w większości przypadku warto bardzo szczegółowo i dokładnie zapoznać się z warunkami zakupu. Wyprzedaże roczników są potencjalnie jednymi z lepszych momentów w ciągu całego roku, jeśli chodzi o zakup samochodu w atrakcyjnej cenie. Co należy do największych plusów takich ofert?

Konsumenci mogą liczyć przede wszystkim na dużo niższe oferty cenowe samochodów. W tym okresie dealerzy są naprawdę skłonni do tego, aby dawać duże upusty, oraz są otwarci na negocjacje warunków zakupu. Może wiązać się to m.in. z tym że właścicielom salonów w dużym stopniu zależy na tym, by jak najszybciej opróżnić place i magazyny z jak największej ilości egzemplarzy z poprzedniego roku, ponieważ chcieliby już zarabiać i skupić się na nowych modelach.

auto
https://pixabay.com/pl

Stąd tez na początku roku, klientom jest dużo łatwiej wynegocjować zakup akcesoriów do samochodu w naprawdę dużo korzystniejszych cenach, a także otrzymać w pakiecie dodatkowe usługi, m.in. pakiety serwisowe lub niższy koszt ubezpieczenia. Jest to spory benefit, zwłaszcza dla kierowców, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak drogie może być utrzymanie pojazdu w dobrym stanie, a dzięki takim usługom można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych  rocznie.

Nowy samochód – „od ręki”

Niezwykle ważnym elementem, związanym z wyprzedażą rocznika, jest również wysoka dostępność samochodów tak naprawdę natychmiast, czyli „od ręki”. Jest to duża wygoda w przeciwieństwie do aut, które produkowane są na zamówienie, klienci mogą zyskać także możliwość obejrzenia konkretnego auta na żywo na miejscu w salonie lub na placu przed nim. Istnieje również możliwość sprawdzenia całego wyposażenia i znalezienia wad, o ile w ogóle samochód je posiada.

Za sprawą tego, że dany pojazd jest już w posiadaniu dealera, to wymarzone auto może znaleźć się w naszym garażu w ciągu dosłownie kilku dni. Obecna sytuacja na świecie skłoniła dealerów, do przestrzegania wymogów sanitarnych i przykładania do nich bardzo dużej uwagi, dzięki temu wszyscy klienci mogą mieć pewność, że podczas trwania spotkania w salonach, mogą spotkać się z bardzo wysokimi standardami obsługi. W tym przypadku nie liczy się jedynie aspekt finansowy, ale i również fakt, że tego typu egzemplarze, bardzo często są najbardziej dopracowane. Wiąże się to z tym, że producenci eliminują wszystkie wady, które mogą pojawiać się w premierowych modelach, w czasie codziennego użytkowania. Dzięki temu kierowcy mogą mieć większą pewność, że ich model pochodzi z serii, która jest mniej podatna na drobne usterki.

nowy samochód
https://pixabay.com/pl

Wyprzedaże rocznika są jednym z najlepszych momentów w roku na sprawienie sobie nowego auta, którego cena jest dużo niższa, a pakiety takich dodatkowych usług powodują, że staje się już na starcie mniej kosztowne. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że wyprzedaż wyprzedaży jest nierówna, w związku z czym wysokie rabaty, którymi jesteśmy kuszeni w reklamach marek motoryzacyjnych, często są mało prawdopodobne w rzeczywistości.

Należy dobrze przeanalizować ofertę zakupu nowego samochodu z wyprzedaży

Bardzo wysokie rabaty, które są przedstawiane często w reklamach producentów, nie zawsze mają swoje odzwierciedlenie w życiu realnym. Niezwykle często dochodzi do sytuacji, w której najbardziej atrakcyjna cena, oferowana jest tylko i wyłącznie w przypadku, gdy mamy do czynienia z konkretną wersją wyposażenia określonego modelu.

Jeżeli zastanawiałeś się z jakiej opcji finansowania skorzystać i rozważałeś również zakup samochodu za pomocą karty kredytowej – koniecznie zapoznaj się z jej zaletami i wadami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here