OLX samochody
https://pixabay.com/pl

W przemyśle motoryzacyjnym stosowanie nowych technologii i nieustanny rozwój jest kluczem do sukcesu, na rynku, który staje się coraz bardziej konkurencyjny i wymaga podejmowania wręcz natychmiastowych decyzji dotyczących wprowadzanie nowych produktów do sprzedaży, nie zapominając o nieustannym podwyższaniu jakości tych produktów. W dzisiejszych czasach rozwiązania z zakresu VR stały się standardem w motoryzacji.

Rzeczywistość wirtualna już od wielu lat staje się motorem napędowym branży motoryzacyjnej. Już od bardzo dawna wykorzystywana jest przez duże firmy, m.in. takie, jak Daimler, BMW, Seat, Ford, Kia, Hyundai, Volkswagen, Renault, a nawet McLaren czy też Bugatti, dzięki temu producenci już od bardzo dawna rozwijają swoją kreatywność, obniżają koszty globalne, jak i również mogą znacznie zredukować czas produkcji nowych aut. Projekt samochodu, dogłębne szkolenia pracowników, sprzedaż i marketing, niestety każda z tych czynności wymaga ogromnego nakładu finansowego i zarazem czasowego, a tymczasem wirtualna rzeczywistość może zaoferować mnóstwo nowoczesnych rozwiązań i zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym, które mają ogromny wpływ na skrócenie czasu realizacji projektu, oraz niższe koszty produkcji, a także zwiększenie efektywności, w porównaniu do metod tradycyjnych.

Proces projektowania nowych samochodów, wymaga nieustannych modyfikacji i stałych przeglądów, z uwzględnieniem wracania do poprzednich decyzji, nawet po kilka, o ile nie kilkanaście razy, nim samochód w końcu trafi na docelową linię produkcyjną. Jest to czynność, która uważana jest za jedną z najdroższych, oraz czasochłonnych w całym procesie tworzenia pojazdów. Ponadto, nawet pierwsze fazy projektowania mogą mieć ogromny wpływ na całkowity koszt produktu, nieoficjalnie określa się nawet, że mogą one wynosić nawet 70%.

ox samochody
https://pixabay.com/pl

Biorąc pod uwagę to, jaka presja wywierana jest na koncernach samochodowych, oraz nacisk na drastyczne skrócenie czasu wprowadzania nowych produktów na rynek, a także dążenie do nieustannej poprawy jakości – w przemyśle motoryzacyjnym coraz częściej wykorzystuje się VR, dotyczy to etapów projektowania, produkcji, jak i również specjalistycznych szkoleń.

Przegląd samochodów nowoczesnych

Bardzo duże zainteresowanie przemysłu, a także galopujących postępów w zakresie technologicznym spowodowało, że VR stał się wręcz niezbędny w przemyśle motoryzacyjnym. Jednym z większych liderów w tej dziedzinie w zastosowaniach szkoleniowych, produkcyjnych i projektowych jest m.in. producent zestawów do wirtualnej rzeczywistości firma HTC Vive, która pochodzi z Tajwanu.

Jednym z najlepszych przykładów wykorzystania potencjalnych HTC Vive Pro w szkoleniach może być m.in. pierwsza fabryka w Polsce, która zajmuje się bateriami i silnikami do nowych samochodów elektrycznych, które posiadają logo Mercedes-Benz, fabryka ta znajduje się na Dolnym Śląsku, dokładnie w gminie Jawor. Pomysł wydawał się pozornie bardzo łatwy, ponieważ chodziło jedynie o przeniesienie ponad 7 tys. elementów silnika do wirtualnej rzeczywistości, a także specjalistyczne przeszkolenie specjalistów, którzy mieli zająć się jego składaniem. Każdy z elementów posiadał dokładne odwzorowanie w VR, biorąc pod uwagę zarówno kolor, jak i również numer katalogowy.

otomoto samochody osobowe
https://pixabay.com/pl

Niemal od razu padło pytanie, czy człowiek będzie w stanie, natychmiast zapamiętać cały cykl skłania tak skomplikowanego silnika? Wchodzi tu m.in. w grę pamięć mięśniowa. Nawet bez konieczności uczenia się na pamięć czynności, osoba, która była szkolona w podświadomy sposób, potrafiła powtórzyć każdą z czynności.

Zakład Daimlera, znajdujący się w Jaworznie, zajmuje się szkoleniem pracowników, z pracy na urządzeniach HTC Vive Pro, od około roku. Rezultaty są tak pozytywne, że można rzec, że mówią same za siebie. Szkolenia na tym sprzęcie wpływają na znaczne poprawienie się skuteczności szkoleń. Pracownicy, którzy dopiero co zgłosili się do pracy, nie blokują już linii produkcyjnej, nie są również narażeni na stres, a dodatkowo znacznie szybciej kończą program szkoleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here