hotel
https://pixabay.com/pl

O dodatkowe wsparcie dla hotelarzy z woj. warmińsko-mazurskiego, do rządu w ostatnim czasie zaapelowała również Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Dzięki niemu możliwe będzie zrekompensowanie im strat finansowych, które są związane z brakiem możliwości normalnego funkcjonowania obiektów hotelowych. Jakiś czas temu minister zdrowia zapowiedział, że od soboty w woj. warmińsko-mazurskim będą wprowadzone nowe obostrzenia.

Niestety pandemia nie zwalnia tempa i pomimo szczepień nadal zbiera swoje żniwa. Pomimo że rząd rozpoczął częściowe rozmrażanie gospodarki, to w tym momencie liczba zachorowań pokazała, że musimy zwolnić tempa, a nawet cofnąć się o krok do tyłu.

Rząd chciałaby również, żeby w woj. warmińsko-mazurskim, chociaż nauka w klasach I-III wróciła do trybu zdalnego, przez co pracujący rodzice, znowu będą zmuszeni zorganizować opiekę nad swoimi dziećmi. Mowa była również o ponownym zamknięciu galerii, muzeów, kortów, basenów, oraz innych miejsc użyteczności publicznej.

Dodatkowe wsparcie finansowe dla hotelarzy z województwa warmińsko-mazurskiego

pensjonat
https://pixabay.com/pl

Apel do rządu o dodatkowe wsparcie finansowe dla hotelarzy z woj. warmińsko-mazurskiego, od państwa, wystosowała Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, dzięki którym możliwe będzie zrekompensowanie poniesionych strat finansowych, które są związane z brakiem możliwości funkcjonowania obiektów.

Zgodnie ze zdaniem Izby, w chwili obecnej wielu hotelarzy składa wnioski o pomoc w ramach branżowej tarczy, do których zaliczane są zwolnienia z ZUS, czy też dofinansowania wynagrodzeń, jednak wiele z nich odrzucane jest z uwagi na przekroczenie niskiego progu dopuszczalnej kwoty pomocy publicznej. Dodatkowo IGHP zwraca dużą uwagę na to, że Komisja Europejska aż dwukrotnie podniosła tę kwotę w ciągu kilku ostatnich tygodni, a pomimo tego polski rząd nadal nie wprowadził nowych przepisów.

Warto zwrócić uwagę, że termin składania wniosków o pomoc, która w głównej mierze dotyczyła grudnia ubiegłego roku, oraz stycznia obecnego roku, mija z końcem lutego. Stąd wprowadzenie nowych przepisów, musi nastąpić niemal natychmiast.

warmińsko-mazurskie
https://pixabay.com/pl

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, nadal podtrzymuje stanowisko,  które dotyczy otwarcia restauracji hotelowych, wyłącznie dla gości, argumentując, to tym, że korzystanie z restauracji w reżimie sanitarnym, które odbywa się przy wskazanych stolikach, nie stwarza większego zagrożenia, niż ma to miejsce w przypadku dostarczania posiłków w formie room services.

Regionalnego zamykanie turystyki – czy wpływa pozytywnie na obniżenie ryzyka zachorowania na Covid-19?

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, zwraca szczególną uwagę na fakt, że pensjonaty i hotele, znajdujące się w woj. warmińsko-mazurskim, które już od 12 lutego tego roku, postanowiły rozpocząć ponownie swoją działalność, na podstawie danych, które dotyczą głównie ilości przyszłych rezerwacji – podjęły działania, które miały na celu zorganizowanie zarówno kadry kierowniczej, jak i również właściwej ilości towarów i zapasów, które umożliwiłyby bieżącą obsługę gości hotelowych.

Z pewnością duża część z tych produktów konsumpcyjnych zostanie spisana na straty, co dodatkowo negatywnie wpłynie na płynność finansową przedsiębiorstw należących do sektora turystycznego i rekreacyjnego. Równocześnie sytuacja ta, budzi duży niepokój wśród zatrudnionych pracowników, którzy liczyli na odmrożenie gospodarki już na dobre.

Dodatkowo zdaniem Związku Przedsiębiorców i Pracowników przyjęte rozwiązanie, które dotyczy punktowego, czyli regionalnego zamykania obiektów z branży turystyki i rekreacji, może doprowadzić do koncentracji turystów na niezbyt dużej powierzchni innego regionu kraju, co może wydawać się bardzo ryzykowne, z punktu widzenia rozwoju epidemii.

Nieustannie mamy negatywny stosunek do rozstrzygnięć, które podejmowane są w sposób dyskrecjonalny.  Wiele osób jest zdania, że jeżeli przyjętym przez rząd kierunkiem wprowadzania ograniczeń jest ich regionalizacja, to powinny być one przejrzyste dla każdego.

Jakby tego było mało obecny sezon grzewczy, spowodował, że hotelarze również poniosą wyższe koszty związane z ogrzewaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here