Ile kosztuje diwta pudełkowa?
https://www.pexels.com/pl

Zarówno styczeń, jak i również luty są miesiącami, które stanowią szczyt sezonu dla firm cateringowych, które zajmują się obsługą zwolenników diety pudełkowej. Czy może to świadczyć o tym, że jest to efekt noworocznych postanowień, by zadbać o swoją wagę i szeroko pojęte zdrowie?

Rynek diet pudełkowych w Polsce rozwija się bardzo szybko, a jego wartość wyceniana jest na ponad 1 mld złotych. Pomimo tego, jak każda inna branża, w przypadku cateringu dietetycznego, również panuje sezonowość, a najbardziej kluczowymi miesiącami pod względem sprzedaży, niemal zawsze był pierwszy kwartał roku. Czy epidemia i związane z nią ograniczenia spowodowały zamknięcie klubów fitness i tym samym wpłynęły na spowolnienie rozwoju branży cateringu dietetycznego, czy wręcz odwrotnie?

Jak prezentuje się popyt na catering dietetyczny w 2021 roku i jak pod względem finansowym rozpoczął się ten rok dla firm, które posiadają w swojej ofercie diety pudełkowe?

Dieta pudełkowa – Nowy rok, nowa ja?

dieta 1500 kcal dla kogo
https://www.pexels.com/pl

Rosnąca świadomość społeczna spowodowała, że coraz więcej ludzi przykłada większą uwagę do zdrowego stylu życia. Trend ten doprowadził do zwiększania się świadomości wśród populacji, w zakresie zdrowej i zbilansowanej diety, oraz poszukiwania indywidualnego kierunku w odżywianiu. Ponad połowa osób, które regularnie korzystają z pudełkowych diet, na pytanie – Dlaczego korzystasz z cateringu? Odpowiedziało, że zależy im na zdrowym odżywianiu.

Ponadto catering dietetyczny to również duża oszczędność czasu, ponieważ zdecydowana większość klientów firm cateringowych nie posiada ani czasu, ani tym bardziej profesjonalnej wiedzy, by każdego dnia przygotowywać świeże i zbilansowane posiłki. Stąd też styczeń i luty od zawsze były wyjątkowym okresem pod względem sprzedaży diet pudełkowych. A wzrost nowej liczby klientów, jest głównie efektem noworocznych postanowień, które już na stałe wpisują się w nasze życie, przyczyniając się tym sposobem do rozwoju wszystkich branż, które związane są ze zdrowym stylem życia.

Pierwszy kwartał roku, od zawsze był najlepszym okresem dla branży diet pudełkowych, a w styczniu zazwyczaj sprzedawała się wręcz rekordowa ilość pakietów. Jednak ten rok postawił również i w tej branży punkt chwiejności związany z pandemią. Zamknięcie siłowni, dla wielu osób związane było z odpuszczeniem zamiarów związanych z powrotem do dobrej formy, czy też ferii we wszystkich miastach w jednym terminie, ponieważ w poprzednich latach, z tego tytułu można było zauważyć okresowe spadki w wysokości ok. 20-30% zamówień. Pomimo tego początek roku mógł zaskoczyć wiele firm cateringowych, ponieważ można było zanotować duży wzrost zamówień w styczniu, w stosunku do grudnia, sięgający nawet 50%.

Pudełkowe jedzenie – sezon na zdrowie

ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc
https://www.pexels.com/pl

Ogromny wpływ na rozwój diet cateringowych, bez wątpliwości mają trendy, które wpływają na zachowania konsumentów, oraz ich sezonowość. Z tego powodu okres od stycznia zazwyczaj do końca czerwca, charakteryzował się największym zapotrzebowaniem na diety pudełkowe. Jednak warto zauważyć, że miniony rok, był zupełnie inny, niż wszystkie lata do tej pory. Przejście w czasie wiosny na Home Office, próba odnalezienia się w nowej rzeczywistości, która była jednocześnie dla wielu z nas powodem do niepokoju i wielu innych obaw nie była bez znaczenia dla rynku diet pudełkowych.

Po ogłoszeniu pierwszego lockdownu w czasie wiosny w 2020 r. odnotowano ok.40% spadek zamówień, a niestety najgorszym miesiącem w sprzedaży diet pudełkowych nie był kwiecień. Z przeprowadzonych badań konsumenckich wynika, że zdecydowana większość osób korzysta z diety pudełkowej, nie tylko z powodu chęci zdrowego odżywiania się, ale i również dla dużej oszczędności czasu. Nagle, gdy odebrano ludziom możliwość wychodzenia z domu, a także został ograniczony dostęp do różnych form aktywności, zaczęliśmy mieć dużo więcej wolnego czasu, które w pewnej części postanowiliśmy przeznaczyć na samodzielne przygotowywanie posiłków w domu.

Jeżeli na co dzień korzystasz z diety pudełkowej, ponieważ brakuje Ci wolnego czasu, to z pewnością zainteresują Cię zmiany, które w niedługim czasie mogą wprowadzić małe rewolucje w kodeksie pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here