Wysłanie paczki nigdy nie było łatwiejsze – sprawdź nowoczesne usługi kurierskie

0
5426

Wizyty na poczcie lub w siedzibie kuriera powoli odchodzą w zapomnienie, na co z całą pewnością ma wpływ Internet i innowacyjne podejście firm do oferowanych usług. Można śmiało powiedzieć, że kurierzy wręcz prześcigają się w ułatwieniu swoim klientom nadania i odbioru paczki. Sprawdź, na jakie usługi z pewnością warto zwrócić uwagę przed wysłaniem kolejnej paczki.

Nadaj przesyłkę z domu

Za prawdziwą rewolucję w świecie usług kurierskich zdecydowanie można uznać możliwość wysłania paczki bez wychodzenia z mieszkania. Zamawianie kuriera do domu odbywa się całkowicie przez Internet. Po wpisaniu danych dotyczących przesyłki należy wybrać jedną z dostępnych firm kurierskich, zaznaczyć ewentualne dodatkowe usługi i wybrać opcję nadania paczki z domu.

Kurier pojawi się pod wskazanym adresem w terminie określonym w zamówieniu. Odbierze przesyłkę z domu i następnie zajmie się dostarczeniem jej do odbiorcy. W ten sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu, co może być bardzo ważne zwłaszcza dla właścicieli sklepów internetowych wysyłających paczki praktycznie codziennie. Jest to także świetna opcja dla osób, które nie mają w pobliżu punktu nadania lub pracują w godzinach otwarcia takich miejsc.

Znajdź kuriera online

Samodzielne przeglądanie i porównywanie ofert nawet zaledwie kilku najpopularniejszych firm kurierskich może zająć naprawdę dużo czasu. Na dodatek można przeoczyć atrakcyjną ofertę kuriera, jeśli pominie się jego stronę podczas poszukiwań. W takiej sytuacji prawdziwym wybawieniem może okazać się internetowa porównywarka cen i usług Kurierovo, dzięki której najlepszą opcję można znaleźć w dosłownie kilka minut.

Wystarczy w specjalnej wyszukiwarce podać rodzaj przesyłki, jej wymiary, wagę i kształt, a także lokalizację nadawcy i odbiorcy. Po wprowadzeniu danych porównywarka pokaże dostępne firmy kurierskie wraz z kosztem wysyłki. Następnie można zapoznać się z ofertą i cennikiem dodatkowych usług np. ubezpieczenia przesyłki, doręczenia w sobotę czy też powiadomienia telefonicznego przed dostawą. Można również wpisać uwagi dotyczące zamówienia.

Śledź wysłaną paczkę

Usługa śledzenia przesyłki jest obecnie uważana za standard i mają ją w swojej ofercie praktycznie wszyscy popularni kurierzy. W przypadku firmy Kurierovo statusy zamówień wszystkich przesyłek można śledzić na jednej stronie, nawet jeśli paczki zostały oddane do dostarczenia przez kilka różnych firm kurierskich. To spore ułatwienie dla osób realizujących np. kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt zamówień w tygodniu.

Dzięki usłudze śledzenia paczek można szybko sprawdzić, w którym miejscu utknęła przesyłka i przekazać aktualny status zamówienia klientowi. Ponadto można poinformować odbiorcę, że paczka dotarła już do jego miejscowości i powinna trafić pod wskazany adres np. następnego dnia. Dobrym pomysłem może być także dodanie bezpłatnej usługi awizacji SMS doręczenia, co z pewnością ułatwi organizację pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here