magazyn

Stolica Wielkopolski to jeden z najprężniej rozwijających się rynków magazynowych w kraju. To właśnie w tym miejscu krzyżuje się wiele dróg szybkiego ruchu, przede wszystkim autostrada A2 i drogi ekspresowe S5 oraz S11. Doskonałe położenie sprawia, że jest to niezwykle atrakcyjne miejsce do lokalizacji małego i dużego biznesu. Magazyny w Poznaniu powstają najczęściej w okolicach największych węzłów komunikacyjnych i to właśnie w tych miejscach warto szukać powierzchni pod wynajem.

Lokalizacje w Poznaniu

W ostatnich latach na terenie miasta powstało wiele nowych inwestycji oferujących nowoczesną przestrzeń pod magazyny lub drobną produkcję. Nowe magazyny w Poznaniu, wybudowane jeszcze w granicach administracyjnych miasta, zwykle lokalizowane są na jego obrzeżach, w miejscu z dobrym dojazdem, w dużej bliskości tras szybkiego ruchu. Przykładem takiej inwestycji może być centrum logistyczne w Janikowie. Wynajmując magazyn w Poznaniu, właśnie w tego typu miejscach, w niedużej odległości od centrum miasta, zyskuje się cenną przestrzeń magazynową pod dystrybucję lokalną lub drobną produkcję. Zaletą takich lokalizacji jest łatwy dojazd pracowników, co w znaczący sposób ułatwia skompletowanie załogi do pracy.

Podpoznańskie lokalizacje

Dla dużych podmiotów, które szukają miejsca pod centrum dystrybucyjne w Wielkopolsce, ciekawszą lokalizacją mogą okazać się nowe powierzchnie magazynowe zlokalizowane w podpoznańskich miejscowościach. Liczba nowych magazynów pod Poznaniem stale się zwiększa, co jest tylko świadectwem rosnącego zainteresowania klientów. Lokalizacja biznesu w okolicach Poznania zapewnia dostęp do dość dużego rynku lokalnego, a także łatwą komunikację z wieloma innymi dużymi rynkami. Największą popularnością cieszą się oczywiście nowe magazyny w Poznaniu, zlokalizowane bezpośrednio przy węzłach autostrady A2. Ciekawą propozycją dla najemców mogą być również nowe powierzchnie magazynowe w okolicach takich miejscowości jak Gądki czy Batorowo – miejscowość w niedużej odległości od głównych węzłów drogi ekspresowej S11, od zachodniej strony miasta Poznania.

Wynajmując nowy magazyn w Poznaniu, uwagę należy zwrócić nie tylko na cenę i standard wykonania oraz wyposażenia, ale także na jego lokalizację. Warto decydować się na wynajęcie powierzchni magazynowej w miejscu z dogodnym dojazdem, zlokalizowanego w niedużej odległości od dużych węzłów komunikacyjnych, co znacząco usprawnia transport, a tym samym umożliwia lepsze planowanie logistyki dostaw. W znalezieniu dogodnej lokalizacji mogą pomóc wyspecjalizowane firmy doradcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here