barber
https://pixabay.com/pl

Barber shopy, w czasie ostatnich lat stały się niezwykle modne i popularne w naszym kraju. Prawdopodobnie ma to miejsce ze względu na to, że znaczna część mężczyzn, zresztą podobnie jak i kobiet, zaczęła zwracać większą uwagę na swój wygląd zewnętrzny. W związku z tym dużo bardziej wzrósł popyt na miejsca, w których mężczyźni będą od teraz mogli nie tylko zatroszczyć się o skrócenie i wystylizowanie swoich włosów, ale i również zarostu.

Dla niektórych może okazać się nowością informacja, że zawód Barbera w Polsce znany jest już od kilkudziesięciu lat. Wbrew pozorom już przed II wojną światową, w naszym kraju spotkać można było salony, w których swoje usługi oferowali golibrody. Jednak od tamtego czasu wiele w tej kwestii się zmieniło, głównie różnica ta polega na tym, że podejście mężczyzn do własnego wyglądu, jest już zupełnie inne niż kiedyś. Stąd Barber shopy stają się naprawdę ciekawym, ale i również dochodowym biznesem. Co będzie niezbędne, aby rozpocząć nową przygodę biznesową? Jak otworzyć Barber shop?

Barber shop – Odpowiednie szkolenia kluczem do sukcesu

Stawiając swoje pierwsze kroki, jako profesjonalny fryzjer męski, w pierwszej kolejności powinno zadbać się przede wszystkim o odpowiedni fach w ręku. Bowiem, nawet najbardziej utalentowane osoby, potrzebują wprowadzenia i poznania właściwych technik stylizacyjnych zarostu i włosów. Planując własny Barber shop, pierwszym etapem powinno być odbycie odpowiednich szkoleń i kursów, dzięki którym będziemy wiedzieli, jak stawiać pierwsze kroki w tym zawodzie.

barber shop
https://pixabay.com/pl

Niezwykle istotne jest to, że aby określona szkoła mogła promować się, jako taka, która posiada doświadczonych nauczycieli i prowadzących kursy, powinni oni być czynnymi Berberami. Tylko jedynie dzięki temu, będziemy mieli możliwość otrzymania nie tylko dużej ilości praktycznych porad, ale i również ogromnej dawki teorii, którą będziemy mogli wykorzystywać na co dzień w pracy. Już po ukończonych kursach, ale jeszcze przed otwarciem własnego salonu, warto zatrudnić się nawet na krótki okres lub w niepełnym wymiarze godzin w innym Barber shopie.

Dzięki temu można zdobyć praktyczne doświadczenie, które będzie można w przyszłości wykorzystać m.in. w prowadzeniu własnej działalności. Będziemy mogli zaobserwować również od kuchni, jak tak naprawdę działa Barber shop. Na początkowym etapie będzie to zdecydowanie duże ułatwienie w funkcjonowaniu przez pierwsze miesiące naszego biznesu.

Jaki lokal pod barber shop?

W pierwszym etapie naszej przygody z Barber shopem, w czasie, gdy nie jesteśmy jeszcze rozpoznawalni na rynku, kluczowy może okazać się właściwy wybór miejsca do prowadzenia działalności. Lokal powinien być usytuowany w możliwie atrakcyjnej lokalizacji, dzięki której będzie można zagwarantować jak najszybszy dojazd. Plusem może okazać się również dobra widoczność szyldu i wnętrza lokalu, dzięki czemu przechodzący wokół piesi lub przejeżdżające samochody, będą mogli szybciej nas dostrzec.

pomysł na biznes
https://pixabay.com/pl

Dzięki temu zyskamy na dodatkowej reklamie, która będzie mogła zaowocować zdobyciem nowych klientów. W początkowej fazie prowadzenia własnego biznesu nie warto inwestować w zakup lokalu na własność. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wynajmu. Dzięki temu uzyskamy stosunkowo szybką możliwość przeniesienia się w inne miejsce, jeżeli stwierdzimy, że pod danym adresem nie mamy zbyt wielu klientów.

Jak urządzić barber shop?

Bardzo dużo osób jest zdania, że faceci nie zwracają tak ogromnej uwagi na wystrój wnętrz, jak robią to kobiety. W rzeczywistości może okazać się to zupełnie mylące. Niemal każdy mężczyzna wręcz kocha wszystkie miejsca, w których panuje właściwy klimat. Co oznacza, że urządzając własny Barber shop, powinno zadbać się o prostotę i ciepło. Idealnie wpasować się mogą skórzane sofy, skórzane fotele, które, pomimo że nowe, będą nawiązywały swoim wyglądem do starych modeli, jak i również klasyczne drewniane meble.

Jak szybko dojechać pomimo korków – warto pomyśleć o motocyklu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here