Zebra Technologies

Firma Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach klasy enterprise, wraz ze swoimi partnerami umożliwiająca przedsiębiorstwom osiąganie najwyższych poziomów wydajności operacyjnej, wprowadziła dziś do swej oferty system Zebra MotionWorks® Proximity. Zapewnia on wykrywanie zbliżeń oraz funkcje powiadamiania oraz śledzenia interakcji, pomagające pracodawcom zapewnić lepszą ochronę zdrowia swym pracownikom w miejscu pracy.

 Rządy krajów na całym świecie publikują wytyczne, według których pracodawcy zobowiązani są przygotować i wdrożyć w swoich zakładach odpowiednie zasady, m.in. trzymanie dystansu między pracownikami , śledzenie interakcji i obowiązek dezynfekcji. System MotionWorks® Proximity spełnia te wymagania i jest odpowiedzią na potrzeby wielu przedsiębiorstw poszukujących obecnie strategii ułatwiających wznowienie działalności w warunkach pandemii.

„Mając na względzie zdrowie naszych pracowników pierwszej linii oraz wszystkich, którzy wracają do pracy w naszych biurach, dokonaliśmy przeglądu priorytetów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy”, poinformował Bill Burns, Chief Product and Solutions Officer w firmie Zebra Technologies. „Zespoły w całej naszej firmie błyskawicznie zaprojektowały, przygotowały i wdrożyły, w jednym z naszych największych centrów dystrybucyjnych, system wykrywania zbliżeń, z funkcjami powiadamiania oraz śledzenia interakcji. Jest on teraz dostępny dla naszych klientów, którzy chcą wzmocnić ochronę swoich pracowników w zakładach produkcyjnych i magazynach”.

System opracowany przez firmę Zebra zbiera informacje na temat zdarzeń zbliżenia, interakcji oraz oferuje pracodawcy odpowiednie raporty, a także indywidualne ostrzeżenia o zbliżeniu dla samych pracowników. Zebrane dane są powiązane z unikalnym identyfikatorem pracownika lub identyfikatorem zanonimizowanym, co umożliwia podjęcie przez pracodawcę odpowiednich działań, z zachowaniem zasad ochrony prywatności. To właśnie wyróżnia rozwiązanie firmy Zebra na tle innych publicznych systemów monitorowania interakcji. Precyzyjne i automatyczne rozwiązanie do śledzenia kontaktów może pomóc przedsiębiorstwom w szybkim wytypowaniu pracowników, którym należy przeprowadzić badania sprawdzające, co potencjalnie ogranicza potrzebę zamykania obiektu na szeroką skalę.

Oprogramowanie, wykorzystujące energooszczędny standard BLE, czyli Bluetooth Low-Energy oraz sieć WiFi, instalowane jest w chmurze, co umożliwia szybkie jego wdrożenie oraz zdalne nim zarządzanie, eliminując konieczność zapewnienia specjalistycznej obsługi na miejscu w obiekcie. System nie wymaga nowej infrastruktury i może bazować na istniejących urządzeniach firmy Zebra pracujących pod kontrolą systemu Android lub na nowych urządzeniach dostępnych w różnych konfiguracjach i poziomu cenowego, zależnie od wymagań klienta.

„Zaletą naszego systemu śledzenia interakcji jest fakt, że bazuje on na urządzeniach, które pracownicy pierwszej linii użytkują już dziś, co ogranicza konieczność ponoszenia nowych wydatków i ułatwia pracownikom przestawienie się na nowe funkcje” – dodał Bill Burns. „Wiedza ekspercka oraz doświadczenie naszej firmy, będącej czołowym producentem urządzeń z systemem Android o wzmocnionej konstrukcji, umożliwia nam zaoferowanie rozwiązania gwarantującego bezpieczeństwo oraz poufność od momentu wdrożenia”.

 

Firma Zebra jest czołowym dostawcą systemów lokalizacyjnych z wieloletnim doświadczeniem w dostarczaniu usprawnień pracownikom pierwszej linii w wielu branżach oraz z dogłębną znajomością technologii wykorzystywanych w systemach wykrywania zbliżeń. Firma Zebra Technologies została uznana za Leadera w raporcie Gartner, Inc. „The Magic Quadrant for Indoor Location Services, Global”. Rozwiązania firmy Zebra są również wykorzystywane w zawodowej lidze futbolu amerykańskiego NFL do zbierania w czasie rzeczywistym danych o lokalizacji, prędkości i przyśpieszeniu każdego z graczy na boisku.

Gartner, Magic Quadrant for Indoor Location Services, Global, Tim Zimmerman, Annette Zimmermann, 13.01.2020r.

Obowiązkowe zastrzeżenie:

Firma Gartner nie promuje żadnego sprzedawcy, produktu ani usługi opisanej w swoich publikacjach dotyczących przeprowadzonych badań, ani nie zaleca użytkownikom technologii wybierania wyłącznie tych sprzedawców, którzy uzyskali najlepsze miejsca w rankingu lub inne wyróżnienia. Publikacje poświęcone przeprowadzonym przez firmę Gartner badaniom składają się z opinii organizacji badawczej firmy Gartner i nie należy postrzegać ich jako stwierdzeń faktów. Firma Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, w związku z tym badaniem, w tym żadnych gwarancji dotyczących zdatności do sprzedaży lub konkretnego celu.

O firmie ZEBRA

Zebra (NASDAQ: ZBRA) zapewnia większe możliwości pracownikom pierwszej linii w handlu detalicznym, produkcji, transporcie i logistyce, ochronie zdrowia, w sektorze publicznym oraz innych branżach w zwiększaniu wydajności ich biznesu i operacji. Wraz z ponad 10 tys. partnerów w 100 krajach na całym świecie, dostarczamy kompleksowe rozwiązania dostosowane do konkretnych branż, które w inteligentny sposób łączą ludzi, sprzęt oraz dane, aby pomagać klientom podejmować najważniejsze w ich działalności decyzje. Nasze produkty, będące czołowymi rozwiązaniami na rynku, usprawniają procesy sprzedaży, monitorowania i zarządzania stanami magazynowymi oraz zwiększają wydajność dostaw i udoskonalają proces obsługi pacjentów. W roku 2019 firma Zebra znalazła się na 166. pozycji w rankingu Najlepszych Pracodawców magazynu Forbes oraz wchodziła w skład amerykańskiego indeksu giełdowego S&P 500. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.zebra.com lub zamawiając nasze newslettery. Śledźcie nasz blog Your Edge Blog oraz nasze profile w mediach społecznościowych – LinkedIn, Twitter oraz Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here