gad

Handel gadami takimi jak różnego typu żółwie, węże, kameleony, a nawet warany wydaje się być opcją dość szaloną i jednocześnie dziwną, ale hodowla gadów w terrariach to nie aż tak dziwny pomysł i co najistotniejsze niektóre gatunki ozdobne są sporo warte. Mowa tu choćby o Kameleonie Lamparcim, w którego przypadku jeden okaz kosztuje tyle co markowy ( http://demospolska.pl/ ) rower. Zwierzak ten żyje jakieś siedem do ośmiu lat, a dojrzałość osiąga w okolicy ósmego miesiąca życia i co najciekawsze odhodowany do dorosłości i nie bojący się ludzi jest nawet bardziej wartościowym, bo odhodowanie takowego rzecz jasna swoje kosztuje i co równie istotne na świecie nie brakuje ludzi, którzy chcieliby mieć w pokoju terrarium z takim zwierzakiem przyciągającym uwagę odwiedzających. Trudno nazwać cos takiego ciekawą reklamówką, bo taki typowy kameleon jest dość agresywnym samotnikiem, który raczej nie lubi być tym oglądanym. Natomiast te oswojone sztuki to te przyzwyczajane do ludzi od najmniejszego i co najciekawsze nie każdego da się perfekcyjnie oswoić.

Agamy brodate.

Chyba najczęściej handluje się gadami takimi jak Agamy Brodate, one to także wiele odmian barwnych i co najciekawsze co jakiś czas hodowcom udaje się wyhodować nową ciekawą odmianę, bo krzyżują ze sobą te już istniejące odmiany i wychodzi im jakaś nowa. Dlatego te najczęściej spotykane są też i tymi najtańszymi, a te niemal niespotykane osiągają zawrotne ceny w przeliczeniu za jedną sztukę. Ważnym jest też i to, że gady te nie potrzebują tej znacznej wilgotności w terrarium, czyli wystarcza im miska z wodą wymieniana co dzień lub co dwa. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wiele gatunków kameleonów wymaga tej specjalnej instalacji zwilżającej, co jeszcze podwyższa koszty hodowania tego gatunku, ale też i jest on na szczytach list powiązanych z ciekawym wyglądem i celem numer jeden dla wielu hodowców amatorów. Z Agamami rzecz jasna nie jest aż tak ciekawie, czyli w przypadku tych gadów tylko te odmiany o unikatowej barwności cieszą się znaczną popularnością, ale też i są tymi bardziej przyjaznymi gadami.

Inne ważne wzmianki.

Nikogo obecnie nie dziwi też i to, że gadami hodowlanymi handluje się za pomocą portali społecznościowych, bo to właśnie na nich skupia się to internetowe życie i co równie istotne taki blog dla sklepu handlującego gadami to nie tylko idealny patent na handel, ale też i taki poradnik prowadzony przez osobą handlującą z doświadczeniem. Mowa tu o tym, że taki blog musi istnieć, po to by sprzedawalność zwierząt i gadżetów niezbędnych do ich hodowania była znaczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here